Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Čo obsahuje provízia?

Pridané: 23.8.2023

Váhate nad predajom nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu, lebo vám “vezmú” peniaze z predaja? Nie je vôbec pravda. V našej realitnej kancelárii máme presne stanovené, čo obsahuje provízia z predaje nehnueteľnosti. 

Základom, z ktorého vychádzame pri každej nehnuteľnosti je percentuálny podiel z ceny:

CENA NEHNUTEĽNOSTI VÝŠKA PROVÍZIE ZA 1 OBCHODNÝ PRÍPAD
do 199.999 € 3 % z kúpnej ceny nehnuteľnosti
od 200.000 € od 3 - 5 % z kúpnej ceny nehnuteľnosti
 

Obhliadka nehnuteľnosti a konzultácia s majiteľom

Počas úvodnej obhliadky zistíme stav nehnuteľnosti, ale aj všetky potrebné informácie, ako napríklad ako sú riešené energie, či je budova zateplená, či je súčasťou aj parkovacie miesto. Rovnako sa dohodneme s klientom na podmienkach a požiadavkách súvisiacich s predajom.

Home staging a nafotenie

Súčasťou provízie je aj nastylovanie a profesionálne nafotenie domu, bytu či pozemku. Pretože prvý dojem je dôležitý. A v súčasnej online dobe sa potenciálny kupci rozhodujú hlavne podľa fotografií nehnuteľností na realitných portáloch či sociálnych sieťach.

Obhliadky s potenciálnymi klientmi

Mnoho ľudí si myslí, že za každú obhliadku si musia priplatiť. Nie je to tak, pretože sú už obsiahnuté v provízií. Nárok na náhradu poplatku vzniká iba vtedy, ak bude mať nehnuteľnosť menej ako 3 obhliadky za mesiac.

Vyhotovenie dokumentov pre banku, znalca a podklady k energiám

Najväčšou výhodou predaja cez realitnú kanceláriu je zbavenie sa všetkých byrokratických vecí. V našej realitnej kancelárii vám pomôžeme so všetkými dokumentmi, dokonca vám môže poradiť aj náš finančný poradca.

Taktiež vám pomôžeme s vybavením všetkých dokumentov potrebných pre SPP, VSS a VSE. Aspoň budete mať istotu, že všetky papiere máte vybavené správne, že vám žiaden dokument nechýba. 

* Upozorňujeme, že v cene nie sú zahrnuté poplatky za prepis energií. Ide len o asistenciu pri vybavovaní dokumentov.

Súčasťou provízie sú aj:

  • zabezpečenie návrhu rezervačnej zmluvy/budúcej kúpnej zmluvy/kúpnej zmluvy advokátskou kanceláriou,
  • príprava podkladov pre notársku úschovňu, 
  • overenie podpisov na kúpnej zmluve,
  • vklady kúpnych zmlúv na príslušný úrad, katastrálny odbor,
  • protokolárne odovzdanie nehnuteľnosti
  • a mnoho iného.

Vždy vám radi poradíme, aj čo sa týka cien a poplatkov. Pretože chceme, aby naši klienti boli spokojní a odchádzali od nás s úsmevom na tvári. :) 
Presné informácie o našom cenníku nájdete na: www.kosmosreality.sk/cennik