Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Čo zahŕňa príprava nehnuteľnosti na predaj?

Pridané: 23.8.2023

Mnohí si myslia, že práca makléra je jednoduchá. Veď “iba” predvedie byt či dom, ktorý chce predať, a popritom sa musí usmievať na klientov. Lenže  za prípravou nehnuteľnosti na predaj sa skrýva viac práce, ako sa prvý pohľad zdá.

1. Stretnutie s predávajúcim / prenajímateľom

Prvým krokom je stretnutie s pôvodnými majiteľmi nehnuteľnosti. Zistiť, aké sú ich požiadavky a podmienky pre predaj či prenájom. Pretože sa vždy snažíme, aby boli naši klienti spokojní.

2. Prvá obhliadka nehnuteľnosti

Následne sa na nehnuteľnosť prídeme pozrieť naším odborným okom. Na prvú obhliadku domu, bytu či pozemku prichádzame s majiteľom, aby nám povedal všetky potrebné informácie napr. kedy bola realizovaná rekonštrukcia, ako sú riešené energie a pod. Tiež zhodnotíme jej stav a dohodneme sa na majetkových a vlastníckych právach.

3. Home staging a nafotetenie nehnuteľnosti 

V dnešnej digitálnej dobe sú fotografie nehnuteľnosti rozhodujúcim faktorom pri kúpe. Preto sa snažíme nehnuteľnosť nastylovať a profesionálne nafotiť. Našou divíziou je ukázať vašu nehnuteľnosť pri predaji/prenájme v úplne inom svetle a vyzdvihnúť jej potenciál. Podrobnejšie sa o tom dočítate v našom predošlom článku o Home stagingu.

4. Určenie správnej trhovej ceny nehnuteľnosti

Určite by ste nechceli predať svoju nehnuteľnosť pod cenu, no zároveň si neželáte, aby bola v ponuke našej realitnej kancelárie niekoľko mesiacov. Keďže naše skúsenosti siahajú od roku 2013, poznáme realitný trh veľmi dobre. A samozrejme, vždy konáme tak, aby bol spokojní predávajúci aj kupujúci.

5. Dohoda o výhradnej či nevýhradnej spolupráci

Ide o dohodu, na základe ktorej vám ponúkneme naše služby, ako napríklad home staging, zabezpečenie návrhu na vklad do katastra nehnuteľností, osobná asistencia pri úkonoch spojených s notárom, bankou, katastrom a pod. Podrobný rozpis služieb nájdete v článku o výhradnej a nevýhradnej spolupráci.

6.Uverejnenie inzerátov na realitných portáloch

Žijeme v online dobe, a preto inzerát vašej nehnuteľnosti pridáme na všetky dôležité a najnavštevovanejšie realitné portály ako napr. nehnutelnosti.sk, bazos.sk, topreality.sk a mnoho iných.

7. Obhliadky domu, bytu či pozemku s potenciálnymi klientmi

Posledným krokom je predviesť nehnuteľnosť potenciálnym kupcom či podnájomníkom. Samozrejme každý krok konzultujeme s vami a o všetkom vás budeme informovať, koľko je záujemcov o váš byt/dom, koľko obhliadok máme naplánovaných a pod.

Ak sa rozhodnete pre našu realitnú kanceláriu, radi vám poradíme a pomôžeme. Našou úlohou je, aby ste boli spokojní. Zároveň vás odbremeníme od rôznych záležitostí, napríklad od byrokracie spojenej s predajom či prenájom nehnuteľnosti.

Pre viac informácií nás kontaktujte na +421 908 583 890 alebo info@kosmosreality.sk .