Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Prenájom so psom - je to dobrý nápad?

Pridané: 23.8.2023

Nájsť podnájom, v ktorom vám dovolia priniesť si aj vaše zvieratká je celkom ťažké, ale nie nemožné. Prečo majitelia bytu nesúhlasia s možnosťou nasťahovania sa aj so psom? A naopak aké výhody to prináša prenajímateľom, ak bude ich byt či dom pet friendly?

Viac záujemcov

Záujemcovia o podnájom so psom majú väčšinou problém nájsť si bývanie, v ktorom im dovolia ich maznáčikov. Preto sa vám oplatí prenajímať byt či dom so zvieraťom, lebo sa rozšíri vaša klientela. Prípadne môžete potenciálnym záujemcom navýšiť nájom, ak prídu aj so zvieraťom, pretože ide o ďalšieho člena domácnosti. 

Taktiež je to riešenie v prípade, že už dlhšie neviete nájsť záujemcov o byt. Ako sme vyššie spomínali, budete mať viac potenciálnych záujemcov.

Určite to zahrňte do zmluvy 

Do zmluvy si v takomto prípade pridajte záväzok, že po ukončení prenájmu je potrebné uhradiť všetko, čo bolo zničené zvieraťom. Alebo sa môžete dohodnúť na vyššom depozite, z ktorého by sa vzniknuté škody odrátali. Nezabudnite do zmluvy uviesť či žiadate o peňažnú alebo materiálnu náhradu. Je to podstatná informácie pre obce zúčastnené strany. 

Zničenie nehnuteľnosti

Mnoho prenajímateľov má strach hlavne z toho, že im zviera môže zničiť zariadenie nehnuteľnosti. Lenže všetky škody spôsobené zvieraťom preplatí podnájomník (bod v zmluve). To znamená, že ak pes, mačka, zajac a. i. zničia nábytok, podnájomník je nútení to preplatiť. Je to logické, keďže to platí aj v prípade, ak by zariadenie bytu zničil človek. 

Určite odporúčame predstaviť zvieratko majiteľovi bytu (hlavne ak ide o psa). Aj na základe stretnutia sa môže majiteľ kladne rozhodnúť, keď uvidí, že váš psík je mierumilovný spachtoš. 

V našej realitnej kancelárii Kosmos Reality vám poradíme aj s touto problematikou. Ak potrebujete doplniť do zmluvy údaje ohľadom prechovávania zvierat v byte, či poradiť s otázkou prenájmu a zvieratka, sme tu pre vás.